06.12.2021

Видобуток природного газу з початку року – 18 297 232 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс грудня) – 30 209 UAH/тис. м3 без ПДВ (по всіх умовах оплати)

TTF – 89.96 EUR/MWh ($1076) (+0.7%)

THE – 90.64 EUR/MWh ($1084) (+0.6%)

CEGH – 91.26 EUR/MWh ($1091) (+1.8%)

PEG – 89.87 EUR/MWh ($1075) (+0.6%)

«Західнадрасервіс» вступила в Асоціацію газовидобувних компаній України

04/06/21

Група компаній «Західнадрасервіс» стала дев’ятим членом Асоціації газовидобувних компаній України (АГКУ). Офіційне членство було затверджено на Загальних зборах членів АГКУ.

«Західнадрасервіс» займається розвідкою, бурінням та видобутком природнього газу та нафти на території Західної України – у Львівській та Івано-Франківській областях. Групою компаній відкрито 10 газових і 1 нафтове родовище, пробурено 65 свердловин, з яких введено в експлуатацію 44, побудовано 5 установок підготовки газу та 1 пункт збору та підготовки нафти. У 2020 році «Західнадрасервіс» видобула 204 млн м3 природного газу.

«Ми раді приєднатися до найбільшого об’єднання газовидобувних підприємств України. Разом із іншими газовидобувниками ми підтримуємо мету Асоціації щодо зміцнення енергетичної та економічної безпеки нашої країни. Братимемо активну участь в роботі Асоціації задля збільшення обсягів виробництва українського газу», - наголосив директор ТОВ «Західнадрасервіс» Степан Козицький.

Сьогодні Асоціація об’єднує 9 провідних газовидобувних компаній та груп компаній державної та приватної форми власності. Спільно усі підприємства видобувають 93% українського газу, створюють понад 26 тисяч робочих місць та забезпечують 5% надходжень до державного бюджету.

«Кооперація державних та приватних компаній сьогодні є актуальною як ніколи, адже економічна криза та пандемія COVID-19 завдали сильного удару по газовидобуванню. Спільними зусиллями нам потрібно залучати інвестиції, розвивати технології та експертизу, щоб нарощувати ресурсну базу і видобуток українського газу. Ми радо вітаємо у нашій команді нову компанію та завжди відкриті до активного співробітництва із іншими газовидобувниками», - зазначив Голова Правління Асоціації Олександр Романюк.

Керівництво Асоціації наголосило, що 2021 рік має стати особливим для газовидобувної галузі, адже дано старт реалізації масштабних нафтогазових проєктів на суходолі згідно угод про розподіл продукції: вісім УРП вже підписано, ще три угоди перебувають на стадії перемовин і очікується їхнє офіційне підписання до кінця року. Крім того, цьогоріч група Нафтогаз розпочне сейсмічні роботи на ділянках Чорного моря і на Юзівській площі.

«Підписання угод про розподіл продукції яскраво демонструє той факт, що Україна зацікавлена в інвестиціях, в тому числі іноземних, та розвитку газовидобувного сектору. Без сумніву, розробка ділянок УРП стане запорукою для збільшення видобутку природного газу. Україні під силу відмовитися від імпортного газу та перейти на власне самозабезпечення, що й передбачено Національною економічною стратегією до 2030 року», - переконаний Почесний Президент Асоціації Данііл Майданік.

Варто також зазначити, що економічна криза, пандемія та рекордне падіння цін на вуглеводні суттєво знизили можливості для інвестицій у нові проєкти. Тому для подальшої інвестиційної діяльності в індустрії, яка є бюджетоутворюючою, вкрай необхідним є державна підтримка.

«Ключовим для газовидобувників залишається стабільність податкової політики, незмінність правил гри, покращення регуляторного середовища та недопущення додаткового фіскального навантаження на галузь. Я переконаний, що спільні дії влади та індустрії сприятимуть розвитку вітчизняного газовидобутку», - сказав виконавчий директор Асоціації Артем Петренко.

Аналітика
26/11/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на SPE Eastern Europe Su...

10/11/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

27/10/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час 7-го Українського Газового Форум...

13/10/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі Дайджест новин газовидобувної індустр...

12/10/21

Ukraine Oil & Gas Industry Guide 2021 – унікальний аналітичний путівник для міжнародних інвестор...