03.03.2021

Видобуток природного газу з початку року – 3 245 416 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс березня) – 6518 UAH/тис. м3 без ПДВ (100% передоплати)

TTF – 16,11 EUR/MWh

NCG – 16,30 EUR/MWh

GPL – 16,29 EUR/MWh

CEGH – 16,29 EUR/MWh

Мексиканський шельф: від монополії до відкритих ліцензійних раундів

Згідно з урядовим планом, прийнятим за попереднього президента Енріке Пенья Ньєто, Мексика запровадила сталий та прозорий процес залучення інвесторів до розробки власних вуглеводнів, що відбулося вперше за 80 років з часів одноосібного панування національної корпорації PEMEX на мексиканському ринку.

Внесення змін до Конституції країни у 2013 році дало старт наймасштабнішій у світі реформі з демонополізації енергетичних галузей, відкриваючи шлях новим гравцям до видобутку, транспортування, переробки та збуту енергоносіїв. Для створення сучасного правового поля було прийнято 9 нових та змінено 12 чинних законів, що визначали роль незалежних регулюючих органів, впроваджували податкові стимули, врегульовували соціальні та природоохоронні питання.

Прихід великих приватних та іноземних інвестицій покликаний сповільнити падіння внутрішнього виробництва на старих проектах на мілководному шельфі, де видобуток нафти за останнє десятиліття скоротився на третину (до 125 млн т), та залучити достатні компетенції для розробки нових капіталомістких і складних проектів на глибокій воді та у щільних пісковиках.

Одне із найбільших досягнень нового законодавства — можливість участі іноземних інвесторів у пошуку та розробці вуглеводнів через різноманітні механізми, як-от контракти про розподіл продукції, угоди про розподіл прибутку, ліцензійні та універсальні сервісні угоди. Відповідна програма передбачала започаткування співпраці на більш ніж 500 ділянках площею понад 225 тис. кв. км шляхом проведення 14 нафтогазових ліцензійних раундів на нових блоках та чинних ліцензіях компанії PEMEX.

За чотири роки було підписано трохи більше за 100 ліцензійних угод, згідно з якими уряд Мексики очікує залучити у галузь інвестицій на суму понад $130 млрд. Майже всі провідні нафтогазові компанії світу — Exxon Mobil, BP, Equinor, Shell, Chevron, Qatar Petroleum, Inpex, Eni, BHP Billiton, Petronas, Total, C OOC — оголосили про свої плани буріння в Мексиці. За останні роки у країні відбулася низка історичних відкриттів, початок промислової розробки нових родовищ очікується вже цього року.

 Прихід нового президента в Мексиці наприкінці 2018 року призвів до оголошення трирічної перерви в проведенні нових торгів для оцінки виробничих результатів на тих ділянках, що вже надані. І хоча різкі передвиборчі заяви змусили інвесторів нервувати, з часом новообраний президент зняв напругу та підтвердив, що уряд збирається й надалі виконувати усі угоди, підписані з приватними та міжнародними компаніями, а також оголосив про суттєве зниження податкового навантаження на компанію PEMEX та плани щодо масштабних інвестиції в неї.

Як бачимо, політика «відкритих дверей» в нафтогазовому секторі дала гарні результати по залученню кваліфікованих інвесторів у пошук та розробку вуглеводнів у Мексиці. Для економіки країни це означає великі інвестиції, нові робочі місця та сплату податків.

Джерело: https://bit.ly/2lLmlpr

Аналітика
15/02/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щомісячний моніторинг газового ринку ...

18/01/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі Дайджест новин газовидобувної індустр...

12/01/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щомісячний моніторинг газового ринку ...

11/12/20

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі детальний огляд газового ринку в Укра...

20/11/20

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка щодо законодавчих ініціатив для збільшен...