За ініціативи Center for Liberal Modernity and Clean Energy Lab відбувся круглий стіл, який був присвячений налагодженню співпраці між Україною та Німеччиною в газовидобувній галузі.
Учасники зустрічі обговорювали потенціал України та можливості для співробітництва у видобутку вуглеводнів, експорті та зберіганні газу, створенні сховищ з вилучення СО2. Окрім того, також дискутували про зелений перехід ЄС і роль нашої країни у цьому процесі.
Під час виступу виконавчий директор Асоціації Артем Петренко наголосив, що вже майже рік українські газовидобувники під щоденними обстрілами та атаками російських окупантів продовжують працювати та видобувають газ там, де це є фізично можливо. Компанії докладають максимум зусиль, щоб зберігати обсяги видобутку газу, зміцнюючи енергетичну безпеку країни.
Артем Петренко також розповів німецьким колегам про ключові особливості для інвестування в українську газовидобувну галузь. Він, зокрема, повідомив, що:
- Завдяки реформі сфери надрокористування компанії можуть вільно купувати та продавати спецдозволи на користування надрами, що сприятиме залученню нових іноземних партнерів в сектор.
- Стимулююче оподаткування для буріння нових газових свердловин, яке діє з 2018 до 2032 року, дозволяє видобувникам робити довгострокові плани та ефективніше розробляти надра, щоб боротися із виснаженістю родовищ та природним падінням.
- Угоди про розподіл продукції підписані на 50 років і жодні зміни законодавства, зокрема і в фіскальній політиці, не можуть застосовуватися до інвесторів.
«Україна має достатній ресурсний потенціал для нарощення газовидобутку. Залучення нових гравців та технологій на ринок сприятиме зміцненню енергетичної безпеки не лише нашої країни, а й всього Європейського Союзу», - підсумував Артем Петренко.