Український газовий ринок під час війни

29/09/23

Виконавчий директор Асоціації Артем Петренко взяв участь у 18-му Газовому форумі. Захід відбувся у Відні й був організований Енергетичним Співтовариством.

Під час виступу керівник АГКУ розповів європейським партнерам, що з початку осені російські терористи з новою силою розпочали енергетичний терор, атакуючи інфраструктуру, НПЗ, склади палива.

«Перебуваючи в таких непростих умовах, Україна готується до опалювального сезону, який буде складним не менше, ніж торік, і всі представники сектору працюють спільно для забезпечення нашої безпеки», - наголосив Артем Петренко.

Він також повідомив, що український газовий ринок продовжує функціонувати в умовах воєнного часу, хоча й зазнав певних змін після повномасштабного російського вторгнення.

Наприкінці квітня цього року вдалося перезапустити роботу Українська енергетична біржа, коли Група Нафтогаз розпочала викуп ресурсу українського походження у видобувників і трейдерів. На прозорих торгах НАК придбав майже 720 млн кубометрів газу. Це дієвий механізм підтримки компаній, який дозволяє їм і надалі інвестувати в сектор. Окрім того, ресурс на біржі для забезпечення потреб закуповує і Оператор ГТС України.

Торгівля на ліцензованій біржі стала одним із показників для визначення бази оподаткування за видобуток газу. Саме тому важливо продовжувати лібералізацію ринку природного газу й підвищувати його ліквідність, і саме досвід Енергетичного Співтовариства та допомога є вирішальними.

Разом із тим, через війну Україна змушена відтермінувати впровадження плати за нейтральність балансування. Це є необхідною дією, адже за таких складних воєнних умов введення плати мало би негативний вплив на всіх учасників ринку. Асоціація разом із замовниками послуг ініціювала обговорення цього питання, Регулятор попередньо підтримав рішення і ми очікуємо на його якнайшвидше схвалення.

Дякуємо Секретаріату Енергетичного Співтовариства за захід, підтримку України та українського енергетичного ринку!

Аналітика
15/07/26

Актуальна інформація щодо цін на природний газ в Україні та Європі ...

13/07/26

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...

10/07/26

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує актуальну інформацію щодо показників газового рин...

07/07/26

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...

29/06/26

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...