27.05.2022

Вартість природного газу на європейских хабах (день наперед):

TTF – 81.85 EUR/MWh ($928) (+1.4%)

THE – 81.73 EUR/MWh ($910) (+1.3%)

CEGH – 85.47 EUR/MWh ($969) (+0.5%)

PEG – 74.39 EUR/MWh ($843) (-3.3%)

Вартість природного газу на європейских хабах (ф'ючерси на червень):

TTF – 86.28 EUR/MWh ($979) (-1.7%)

THE – 86.43 EUR/MWh ($981) (-1.7%)

CEGH – 89.78 EUR/MWh ($1019) (-1.6%)

PEG – 78.28 EUR/MWh ($888) (-3.1%)

Стабільність у секторі - запорука залучення інвесторів

26/10/21

20-21 жовтня у Києві відбувся Ukraine Gas Investment Congress, який зібрав представників уряду, політиків, лідерів енергетичної промисловості, інвесторів та новаторів технологій, щоб обговорити стратегію майбутнього, налагодити нові партнерські відносини та визначити можливості для розвитку українського газового сектору.

Під час свого виступу виконавчий директор Асоціації Артем Петренко наголосив, що Україні потрібно стимулювати нарощення власного газу та зміцнювати енергетичну безпеку країни. На цьому шляху надзвичайно важливою є злагоджена співпраця й конструктивний діалог держави і газовидобувників.

«Для залучення інвестицій у сектор, в тому числі іноземних, важливим є стабільність фіскальної політики, відсутність додаткових податків чи будь-яких регулювань, незмінність та прозорість правил гри. Разом із тим галузь має відчувати державну підтримку, адже досягнення стратегічної мети – енергетичної незалежності та зміцнення енергобезпеки – це ключове завдання як для газовидобувників, так і для української влади», - переконаний Артем Петренко.

Директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» Олександр Романюк повідомив, що для розкриття газового потенціалу України необхідно понад $20 млрд інвестицій і Нафтогаз працює над залученням необхідних коштів в нові нафтогазові проєкти.

Він також розповів про зміни, які сталися в галузі в останні роки та сприяють залученню партнерів:

  • запуск прозорих електронних аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами,
  • старт проєктів УРП на восьми масштабних нафтогазових площах,
  • доступ до шельфу Чорного моря та Юзівської ділянки, де Нафтогаз вже почав проводити геологічні дослідження перспективних площ.

Степан Козицький, директор Західнадрасервіс сказав, що стимулюючий режим оподаткування для нових свердловин потрібно продовжити і всі газовидобувники закликають владу це зробити.

«Успіх нафтогазових проєктів передбачає три складові: це сейсміка, буріння та податковий режим, який сьогодні діє в Україні для нових газових свердловин», наголосив Степан Козицький.

Він також зазначив, що західний регіон України має великий ресурсний потенціал і на сьогодні є недооціненим та нерозвіданим. Компанія планує в майбутньому знайти масштабні родовища в українських Карпатах – автохтон, які можуть суттєво збільшити обсяги видобутку власного газу.

Виконавча директорка ДТЕК Нафтогаз Наталія Гребенюк заявила, що зараз нафтогазова галузь потребує інвестицій і технологій, а інвесторам необхідні гарантії, прозорі правила та стабільне й передбачуване законодавство. Заяви Уряду про забезпечення внутрішньої потреби в природному газі за рахунок власного видобутку до 2030 року виглядають реалістично за однієї умови: бізнес і держава виступатимуть партнерами в цьому процесі і дослухатимуться один до одного при пошуку взаємовигідних рішень.

«ДТЕК Нафтогаз, як і решта інвесторів, зацікавлений у стабільності законодавства та створенні сприятливих умов для розвитку галузі. Будь-які непередбачувані зміни курсу, необдумані державні рішення та погіршення клімату в галузі негативно сприймаються інвесторами та знижують інвестиційну привабливість України на міжнародному рівні», – наголосила Наталія Гребенюк.

Людмила Кучменко, керівник бізнесу Geo Alliance Group переконана, що Україні потрібно боротися за кожного інвестора.

«Суттєво збільшити видобуток газу в Україні можливо, але досить складно. Для цього нам потрібна скоординована стратегія між усіма учасниками ринку та залучення інвестицій» - сказала Людмила Кучменко.

Пані Людмила зазначила, що держава має забезпечити інвесторам роботу у стабільному правовому полі щонайменше на 10 років, не допускати жодних натяків на експропріацію та можливість застосування неринкових механізмів регулювання галузі.

Аналітика
28/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

21/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

14/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

13/05/22

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час щорічного зібрання Central-Easte...

07/05/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...