27.05.2022

Вартість природного газу на європейских хабах (день наперед):

TTF – 81.85 EUR/MWh ($928) (+1.4%)

THE – 81.73 EUR/MWh ($910) (+1.3%)

CEGH – 85.47 EUR/MWh ($969) (+0.5%)

PEG – 74.39 EUR/MWh ($843) (-3.3%)

Вартість природного газу на європейских хабах (ф'ючерси на червень):

TTF – 86.28 EUR/MWh ($979) (-1.7%)

THE – 86.43 EUR/MWh ($981) (-1.7%)

CEGH – 89.78 EUR/MWh ($1019) (-1.6%)

PEG – 78.28 EUR/MWh ($888) (-3.1%)

Роль газовидобутку в епоху змін

21/10/21

Виконавчий директор Асоціації Артем Петренко під час свого виступу в рамках VI Київської конференції НЬЮФОЛК НКЦ акцентував увагу на тому, що в епоху декарбонізації та впровадження зеленого курсу, попит на природний газ буде надзвичайно високим щонайменше ще 10-15 років.

Він наголосив, що Європа, з однієї сторони, зменшує газовидобуток, але разом з тим буде збільшувати його споживання, відмовляючись від вугілля. І ті видобувні держави, для яких нафтогазовидобуток є ключовим у наповненні бюджету, роблять на це ставку, розуміючи свою вигоду.

«Яскравим прикладом для наслідування є Норвегія. Ця країна першою на європейському континенті почала реалізувати масштабний проєкт щодо уловлювання, використання та тривалого зберігання CO2 в підземному геологічному сховищі — Carbon Сapture, Utilisation and Storage. Норвегія вміє залучати інвесторів і , щонайголовніше, створює сприятливі умови для компаній, щоб ті активно працювали на ринку. Норвегія, яка є лідером у Європі за обсягами видобування природного газу, буде й надалі продовжувати діяльність, але скоригує свою кліматичну політику таким чином, щоб до мінімуму зменшити викиди парникових газів», - сказав Артем Петренко.

Він зазначив, що Україна має достатньо ресурсів для збільшення видобування власного газу. Проте важливим для інвесторів залишається стабільність та передбачуваність у секторі, державна підтримка, відсутність додаткових податків, обтяжень чи будь-яких штучних регулювань на ринку.

«Досвід наших найближчих сусідів Польщі та Румунії яскраво демонструє, коли держава змінює правила гри, вводить додаткові фіскальні обтяження чи створює інші перешкоди для діяльності компаній, інвестори просто йдуть із країни і більше туди не повертаються. Ми хочемо, щоб Україна не повторювала цей негативний досвід, а влада не приймала необдуманих, короткострокових рішень, які можуть знищити інвестиційну привабливість сектору. Нам треба показувати світу історію успіху в нафтогазовидобутку – це стане найкращим сигналом для міжнародних інвесторів», - переконаний Артем Петренко.

Аналітика
28/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

21/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

14/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

13/05/22

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час щорічного зібрання Central-Easte...

07/05/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...