06.12.2021

Видобуток природного газу з початку року – 18 297 232 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс грудня) – 30 209 UAH/тис. м3 без ПДВ (по всіх умовах оплати)

TTF – 89.96 EUR/MWh ($1076) (+0.7%)

THE – 90.64 EUR/MWh ($1084) (+0.6%)

CEGH – 91.26 EUR/MWh ($1091) (+1.8%)

PEG – 89.87 EUR/MWh ($1075) (+0.6%)

Перспективи для газовидобутку

16/07/21

14-16 липня в Києві відбувся Український енергетичний форум, який зібрав вітчизняних та міжнародних лідерів в галузі енергетики задля обговорення актуальних питань.

Виконавчий директор Асоціації Артем Петренко під час свого виступу акцентував увагу на важливості державної підтримки індустрії.

«Ціни на природний газ у світі сприяють залученню інвестицій у буріння. І ми справді бачимо пожвавлення на ринку. Але миттєвого результату у в нашій галузі не буває. Через особливості розробки родовищ, оформлення дозвільної документації, перший газ із щойно пробурених свердловин можна отримати щонайменше через рік», - сказав Артем Петренко.

Він зазначив, що для збільшення обсягів видобування українського газу важливим є імплементація стимулюючих заходів, які передбачені Національною економічною стратегією до 2030 року. Йдеться про:

  • продовження стимулюючого оподаткування для буріння нових газових свердловин до 2030 року,
  • впровадження стимулюючої ренти для законсервованих свердловин та для буріння нафтових свердловин,
  • стимули для розробки важковидобувних та нетрадиційних покладів вуглеводнів.

«За відсутності стимулюючої ренти для буріння газових свердловин, яка була запроваджена у 2018 році, за чотири роки ми б видобули на 2,4 млрд м3 менше газу. На цей обсяг імпорту Україні довелося б витратити щонайменше 14 млрд гривень. Стимулююче оподаткування дозволяє стримувати природнє падіння із виснажених родовищ і збереження цієї норми є критично важливим для продовження інвестиційної діяльності в секторі», - наголосив Артем Петренко.

Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» повідомив, що геологічні дослідження шельфу Чорного моря розпочнуться в найближчі місяці. Він також сказав, що в межах Юзівської площі визначено місце буріння першої свердловини і роботи там планують розпочати наприкінці цього року. Щодо ділянок УРП, то на площах вже визначено свердловини, які фахівці будуть відновлювати.

«Ми розробили прискорені плани для наших стратегічних активів. Наша мета – скоротити період розвідки нових ділянок до 2-3 років. Наприклад, на Іванівській площі в межах УРП ми плануємо отримати перший газ вже у 2022 році за рахунок відновлення старих свердловин. Для реалізації стратегічних проєктів ми залучаємо міжнародних партнерів, з деякими уже підписали меморандуми про взаєморозуміння. Проте успішність такої співпраці залежить від підтримки держави. Є низка регуляторних питань, які потребують вирішення. Це збереження стимулюючої ренти, процедурні питання впровадження УРП та спрощення закупівель», – сказав Олександр Романюк.

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз під час свого виступу повідомив, що 14 липня компанія встановила новий рекорд добового видобутку серед незалежних компаній - 5,8 млн м3/на добу. Також сказав, що у першому півріччі підприємство збільшило видобуток на більш ніж 10% і видобуло понад 960 млн куб. м газу. Це стало можливим завдяки впровадженню новітніх технологій і глибокій цифровізації всіх виробничих процесів.

«ДТЕК Нафтогаз не на словах, а на ділі демонструє можливість збільшення видобутку газу навіть на зрілих родовищах. Як лідер приватного газовидобутку в Україні, ми покладаємо на себе місію бути амбасадором світових трендів, драйвером технологічного розвитку і трансформації української нафтогазової галузі в цілому», – сказав Ігор Щуров.

Під час свого виступу Ігор Щуров також зазначив, що компанія глибоко залучена у процес декарбонізації нафтогазової галузі. Вже розроблено дорожню карту з декарбонізації і триває робота над її реалізацією. Нафтогазовий бізнес ДТЕК планує облаштувати родовища комплексам з вилучення СО2 до 2025 року.

Віктор Гладун, генеральний директор JKX Oil&Gas plc та Полтавської газонафтової компанії наголосив, що приваблива фіскальна політика необхідна для стимулювання видобутку вуглеводнів, а також окреслив кроки для розвитку сектору:

  • продовжити стимулююче оподаткування для буріння нових свердловин до 2030 року,
  • запровадити стимули 6/12% для буріння нафтових свердловин, а також для відновлення ліквідованих та законсервованих свердловин,
  • залучати приватні нафтогазові компанії, в тому числі міжнародні, до масштабних проєктів,
  • дотримуватися наданих державних гарантій та забезпечити прозорі правила гри на ринку.
Аналітика
26/11/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на SPE Eastern Europe Su...

10/11/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

27/10/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час 7-го Українського Газового Форум...

13/10/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі Дайджест новин газовидобувної індустр...

12/10/21

Ukraine Oil & Gas Industry Guide 2021 – унікальний аналітичний путівник для міжнародних інвестор...