17.01.2022

Видобуток природного газу з початку року – 830 444 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс cічня) – 40 253 UAH/тис. м3 без ПДВ (100% передплати)

TTF – 85.35 EUR/MWh ($1035) (+0.1%)

THE – 86.41 EUR/MWh ($1048) (+0.5%)

CEGH – 88.78 EUR/MWh ($1077) (+2.3%)

PEG – 85.10 EUR/MWh ($1033) (-0.1%)

Галузь не підтримує державне регулювання цін на газ

20/12/21

Асоціація детально проаналізувала зареєстрований у Верховній Раді України проєкт Закону № 6426 щодо державного регулювання цін на газ і повідомляє, що він містить низку негативних новел, які жодним чином не стимулюватимуть розвиток галузі, а навпаки – підірвуть імідж України у світі та зведуть нанівець усі ті позитивні реформи, які були впроваджені впродовж останніх років.

Зокрема, у документі йдеться про відмову від більшості міжнародних зобов’язань щодо спільного ринку газу, які Україна взяла на себе в рамках Угоди про асоціацію та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Також передбачається відмова від подальшої імплементації низки актів законодавства ЄС. Розірвання міжнародних домовленостей та співпраці з європейськими партнерами, особливо під час головування України в Енергетичному Співтоваристві, призведе до руйнівних наслідків у вітчизняному енергетичному секторі. Окрім того, законопроєкт передбачає повернення до державного регулювання цін на газ, що є абсолютно неринковим механізмом та суперечить Закону України «Про ринок природного газу».

І хоча документ нібито має допомогти країні збільшити видобуток газу, однак на практиці він призведе до кризи в секторі, зупинки інвестиційної діяльності та зменшення податкових надходжень у бюджет. Це все разом послабить енергетичну безпеку країни та призведе до ще більшої залежності від імпорту.

Асоціація категорично не підтримує законопроєкт № 6426. Ми наголошуємо, що державі потрібно зосередити увагу та застосувати в Україні досвід провідних видобувних країн світу. Для індустрії вкрай важливим є стимулююча фіскальна політика для нових інвестицій, відсутність додаткових податків та регулювань, прозорі правила в секторі та продовження дерегуляції.

Позиція Асоціації направлена у Комітет ВРУ з питань енергетики та ЖКП. Ми закликаємо народних депутатів не підтримувати ініціативи, які зашкодять галузі.

Аналітика
14/01/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щомісячний моніторинг газового ринку ...

09/12/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

26/11/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на SPE Eastern Europe Su...

10/11/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

27/10/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час 7-го Українського Газового Форум...