06.12.2021

Видобуток природного газу з початку року – 18 297 232 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс грудня) – 30 209 UAH/тис. м3 без ПДВ (по всіх умовах оплати)

TTF – 89.96 EUR/MWh ($1076) (+0.7%)

THE – 90.64 EUR/MWh ($1084) (+0.6%)

CEGH – 91.26 EUR/MWh ($1091) (+1.8%)

PEG – 89.87 EUR/MWh ($1075) (+0.6%)

Газовидобувники закликають ліквідувати існуючі законодавчі прогалини, які стримують реалізацію проєктів УРП

09/07/21

Для початку робіт на нафтогазових ділянках та задля успішної реалізації угод про розподіл продукції (УРП) необхідно врегулювати ряд законодавчих питань. Зокрема, йдеться про удосконалення звітності та адміністрування за проєктами УРП, модернізацію Закону України "Про угоди про розподіл продукції", а також податкове, банківське та валютне законодавство. На цьому наголосили учасники круглого столу на тему: «Угоди про розподіл продукції – шлях до інвестицій та енергетичної незалежності України», який відбувся 8 липня в Києві.

«Вісім УРП були підписані пів року тому і більшість компаній вже отримали спеціальні дозволи на користування надрами. Теоретично, це означає, що після оголошення дати початку робіт, вони можуть приступати до освоєння нафтогазових площ. Але на практиці ситуація зовсім інша: через законодавчі прогалини газовидобувники не можуть повноцінно проводити роботи на ділянках, адже підписаними угодами передбачено схвалення цілого ряду документів. Наголошую, що надзвичайно важливим є оперативне внесення змін у профільне законодавство та розроблення нових документів задля старту проєктів, адже Україна має бути зацікавлена в якнайшвидшій розробці нафтогазових ділянок», - зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Компанія «Укргазвидобування» (Група Нафтогаз) розроблятиме чотири нафтогазові площі згідно підписаних УРП. Спеціалісти підприємства зазначають, що критично важливим є уніфікація процедури затвердження переліку та компенсації витрат за угодами, без чого розпочати видобуток газу на ділянках є неможливим.

«Ми вже розробили прискорену 3-річну програму для чотирьох ділянок УРП. В її межах ми розпочали проводити переобробку наявної геологічної інформації та запланували 3D сейсморозвідку. Крім того, наші фахівці аналізують інформацію щодо раніше ліквідованих свердловин, які мають потенціал для відновлення. Наша програма розрахована на отримання першого газу вже у 2022 році. Проте для якнайшвидшого початку робіт держава за підтримки інвесторів має врегулювати наявні регуляторні питання», - сказав Олег Гоцинець, начальник департаменту геології АТ «Укргазвидобувнння» (Група Нафтогаз).

Інвестори, зі свого боку, роблять все можливе для старту нафтогазових проєктів та очікують від держави кроків назустріч.

«ДТЕК Нафтогаз в рамках УРП на першому етапі інвестує в роботи на Зінківській площі 1,2 млрд грн. Однак, як інвестор, ми очікуємо виконання попередніх умов Угоди від держави. Уже на цьому етапі компанія бачить певні ризики, які можуть вплинути на виконання проєктів УРП. Ми сподіваємося на побудову конструктивного діалогу, аби усунути ці ризики і ефективно працювати в рамках УРП задля забезпечення енергетичної незалежності України», - зазначила Наталія Гребенюк, виконавча директорка ДТЕК Нафтогаз.

«Зараз ми успішно працюємо з НАК «Надра України» та «Укргеофізикою», вивчаємо територію, обираємо об’єкти для виконання Програми робіт та виконуємо інші формальні процедури за Угодою. Хочемо звернути увагу на певні ризики, пов’язані з недостатнім нормативним врегулюванням деяких питань діяльності УРП. Наприклад, треба розробити та детально прописати Регламенти розподілу та продажу продукції, передачі майна. Відчуваємо, що саме у цьому напрямку немає значного прогресу. Зі свого боку, ми готові сісти за стіл переговорів з державними органами задля вирішення нагальних питань, які виникають в процесі виконання Угоди», - зазначив представник інвестора ТОВ "Гео Альянс Партнерство" Михайло Білостоцький.

Нагадаємо, наприкінці 2020 – початку 2021 року Україна підписала вісім угод про розподіл продукції (УРП) із провідними газовидобувними компаніями: видобувним активом Групи Нафтогаз, ДТЕК Нафтогаз, Geo Alliance Group, Західнадрасервіс та американською компанією Aspect Energy. Гарантовані інвестиції у розробку площ складуть щонайменше $400 млн протягом наступних п’яти років.

Конкурси по ще трьох ділянках визначили переможців, серед яких міжнародні інвестори із Центральної Європи та Великої Британії, і на сьогодні проходить процес узгодження текстів угод. Їхнє підписання очікується до кінця 2021 року.

Міжнародний досвід демонструє, що успішна реалізація проєктів УРП дозволяє країнам збільшувати видобуток газу.

Відеотрансляція заходу - за посиланням: https://bit.ly/3wzAXaw

Аналітика
26/11/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на SPE Eastern Europe Su...

10/11/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

27/10/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час 7-го Українського Газового Форум...

13/10/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі Дайджест новин газовидобувної індустр...

12/10/21

Ukraine Oil & Gas Industry Guide 2021 – унікальний аналітичний путівник для міжнародних інвестор...