28.07.2021

Видобуток природного газу з початку року – 11 143 371 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс липня) – 9 328 UAH/тис. м3 без ПДВ (100% передоплати)

TTF – 37.63 EUR/MWh ($471) (+2.1%)

NCG – 37.16 EUR/MWh ($465) (+1.6%)

GPL – 37.29 EUR/MWh ($466) (+1.5%)

CEGH – 37.26 EUR/MWh ($466) (+1.6%)

Укргазвидобування розпочало реалізацію програми нарощення видобутку газу – «Тризуб»

17/02/20

Укргазвидобування презентувало програму нарощення видобутку газу – «Тризуб». В її основі три перспективні напрями: надглибоке буріння, освоєння покладів газу зі щільних порід і морського шельфу. 17 лютого директор з інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу України Андрій Фаворов презентував нову програму експертам галузі та представникам ЗМІ.

Зокрема, в межах програми у 2020 році Укргазвдиобування планує такі проекти:

  • Надглибоке буріння. Спільно із Schlumberger завершення буріння пошукової свердловини №888 проектною глибиною 5750 м на найбільшому в Україні Шебелинському родовищі, яка допоможе підтвердити нові потенційні поклади.
  • Газ зі щільних порід. Заплановано буріння двох розвідувальних свердловин для розкриття потенціалу Святогірського родовища – одного з найперспективніших за покладами газу у щільних породах.
  • Освоєння морського шельфу. Укргазвидобування планує брати участь в новому конкурсі на укладення угод про розподіл продукції (УРП) в Північно-Західній частині Чорного моря.

«Україна вже не може розраховувати на стрімке зростання видобутку вуглеводнів на наявних родовищах наявними інструментами. Ми підійшли до того, що необхідно розпочинати нові проекти, про які раніше лише говорили. Так, вони містять у собі більше ризиків, потребують більших інвестицій, нових технологій. Нам потрібні досвідчені міжнародні партнери, які володіють необхідною експертизою. Та якщо ми почнемо сьогодні, за 2-3 роки ми матимемо перші результати зазначених проектів і чітко зрозуміємо перспективи надр. Це наш шанс перейти від утримання видобутку до нарощення обсягів свого газу», – зазначив Андрій Фаворов, директор з інтегрованого газового бізнесу НАК «Нафтогаз».

Разом із тим компанія продовжить працювати з наявним портфелем родовищ та досліджувати нові ділянки для підтримання базового видобутку.

Під час заходу Андрій Фаворов також зазначив, що в 2019 році Нафтогаз забезпечив стабільне проходження опалювального сезону. Це стало можливим завдяки диверсифікації джерел постачання газу, закачуванню максимального обсягу газу в підземні сховища та втриманню обсягів власного видобутку.

Презентація доступна за посиланням

Джерело: https://bit.ly/2SUp9xH

Аналітика
26/07/21

Аналітики дослідження зазначають, що збільшення попиту на природний газ в наступні 15-20 років буде ...

20/07/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі Дайджест новин газовидобувної індустр...

16/07/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка в рамках Українського енергетичного фору...

14/07/21

Ukraine Oil & Gas Industry Guide 2021 – унікальний аналітичний путівник для міжнародних інвестор...

13/07/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...