26.10.2021

Видобуток природного газу з початку року – 16 045 266 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс жовтня) – 21 943 UAH/тис. м3 без ПДВ (100% передоплати)

TTF – 88.77 EUR/MWh ($1084) (+3.1%)

PEG – 89.00 EUR/MWh ($1086) (+2.5%)

CEGH – 88.40 EUR/MWh ($1079) (+2.1%)

THE – 87.84 EUR/MWh ($1072) (+2.4%)

УГВ впроваджує нову для України технологію розвідки та розробки газових покладів

16/09/21

АТ «Укргазвидобування» починає застосовувати нову для України технологію басейнового аналізу та моделювання вуглеводневих систем для пошуку та розвідки вуглеводнів. На основі аналізу просторових динамічних 4D-моделей вуглеводневих систем компанія прогнозуватиме ризики, розраховуватиме економіку проектів та ухвалюватиме рішення щодо виробничих планів, зокрема буріння нових свердловин.

Укргазвидобування планує використовувати басейновий аналіз для оцінювання нафтогазового потенціалу ділянок Чорного моря, пошуків вуглеводнів у Карпатському складчастому поясі та довивчення ліцензійних ділянок у Дніпровсько-Донецькому басейні.

«Басейнове моделювання – це ще один крок до зниження ризиків, у першу чергу, буріння. Завдяки цій технології ми зможемо підвищити точність оцінки ризиків як для окремих перспективних об’єктів, так і для великих геологічних структур із метою нарощення ресурсної бази та видобутку Нафтогазу», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Новий напрям роботи з басейнового аналізу та моделювання вуглеводневих систем в УкрНДІгаз – науково-дослідному підрозділі Нафтогазу, очолив Феліпе Родрігез. Він має 21-річний досвід роботи в нафтогазовій сфері в галузі басейнового аналізу й аналізу нафтогазових систем, працював над розвідкою та розробкою нафтогазових покладів на Кубі, в Аргентині, Колумбії, Перу, Північній Бразилії, Гаяні, Анголі, Алжирі, Лівії, Єгипті, Південній Африці, М’янмі, Норвегії та Гренландії, зокрема у таких компанія як BP, Repsol та Cepsa.

Довідково

Басейновий аналіз і моделювання вуглеводневих систем осадових басейнів поєднує сейсмічну, геологічну, геохімічну та стратиграфічну інформацію для динамічного моделювання еволюції осадових басейнів. Просторові моделі є динамічними, а це означає, що вони забезпечують повний опис і симуляцію структурної еволюції, історії зміни температури та тисків, що мають визначальний плив на генерацію, міграцію та накопичення вуглеводнів впродовж геологічного часу від десятків до сотень мільйонів років. Просторові динамічні 4D-моделі вуглеводневих систем включають всі елементи геологічних ризиків і дають змогу виконувати дерискінг об’єктів для ухвалення інвестиційних рішень під час пошуку та розвідки нових ділянок.

Технологію басейнового моделювання активно використовують ExxonMobil, Shell, BP – провідні міжнародні нафтогазові компанії, для прогнозування та планування процесів розвідки та розробки.

Джерело: https://bit.ly/3EB4zcL

Аналітика
13/10/21

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі Дайджест новин газовидобувної індустр...

12/10/21

Ukraine Oil & Gas Industry Guide 2021 – унікальний аналітичний путівник для міжнародних інвестор...

12/10/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

11/10/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на 53-му засіданні Centr...

16/09/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на VIII Міжнародном...