18.06.2021

Видобуток природного газу з початку року – 8 946 774 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс червня) – 7 200 UAH/тис. м3 без ПДВ (100% передоплати)

TTF – 28.28 EUR/MWh ($356)

NCG – 28.26 EUR/MWh ($356)

GPL – 28.25 EUR/MWh ($356)

CEGH – 28.42 EUR/MWh ($358)

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відкрив Мачухську установку підготовки газу Дтек Нафтогаз після реконструкції

30/10/17

26 жовтня 2017 року відбулося офіційне відкриття Мачухської установки підготовки газу ДТЕК Нафтогаз після реконструкції. На захід завітав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, а також керівництво Полтавської області - голова Полтавської ОДА Валерій Головко і його заступник Андрій Пісоцький.

Мачухська установка підготовки газу забезпечує підготовку природного газу і газового конденсату з свердловин Мачухського родовища і його транспортування до магістрального газопроводу «Диканька - Кременчук - Кривий Ріг». У 2017 році ДТЕК Нафтогаз провів реконструкцію установки. Загальний обсяг інвестицій - понад 100 млн грн. Реконструкція була здійснена в рекордні терміни - протягом 6 місяців.

При реконструкції Мачухської УПГ застосовано безліч сучасних технологічних рішень. Компанія побудувала нову лінію підготовки газу з використанням ефективного сепараційного і теплообмінного обладнання, впровадила автоматизовану систему управління технологічним процесом на основі обладнання компанії Siemens нового покоління. ДТЕК Нафтогаз вперше серед газодобувних підприємств України облаштував вузол обліку газу з потоковим хроматографом і вологоміром, що дозволяє відповідати вимогам Кодексу газотранспортної системи.

«Для нас дуже важливо перестати завозити газ в Україну. Нам треба його добувати в Україні, в середині країни. І це можливо», - відзначив під час прес-брифінгу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У 2018 році ДТЕК Нафтогаз почне реалізацію нової програми буріння на Мачухському родовищі. За результатами цієї програми планується відкриття перспективних пластів з введенням в експлуатацію нових високодебітних свердловин. Тому потужність установки була збільшена майже в 2 рази - з 1,2 до 2 млн куб. м на добу.

Ігор Щуров, генеральний директор ДТЕК Нафтогаз підкреслив: «Під час реконструкції Мачухської установки ми застосували найсучасніші технології та обладнання, які необхідні для розвитку української нафтогазової галузі. Вони дозволяють ефективно освоювати природно-ресурсний потенціал і нарощувати газовидобуток, що необхідно для досягнення енергетичної незалежності України».

Джерело: https://bit.ly/3kE9Wxl

Аналітика
14/06/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

08/06/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на Всеукраїнському форум...

27/05/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка в рамках VIII Міжнародної нафтогазо...

14/05/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

13/05/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час презентації Дослідження впливу г...