18.06.2021

Видобуток природного газу з початку року – 8 946 774 тис. м3

Середньозважена ціна на природний газ (ресурс червня) – 7 200 UAH/тис. м3 без ПДВ (100% передоплати)

TTF – 28.28 EUR/MWh ($356)

NCG – 28.26 EUR/MWh ($356)

GPL – 28.25 EUR/MWh ($356)

CEGH – 28.42 EUR/MWh ($358)

Дтек Нафтогаз завершив буріння нової глибокої свердловини із застосуванням інноваційних технологій

28/10/19

ДТЕК Нафтогаз завершив буріння свердловини №75 Семиренківського родовища, застосувавши низку сучасних технологій та інноваційних рішень, частина з яких були використані в українській газовидобувній галузі вперше. Це дозволило досягнути рекордно-коротких строків буріння – свердловина глибиною 5470 м на родовищі зі складними гірничо-геологічними умовами була пробурена за 3,5 місяці.

Під час буріння похило-скерованої ділянки використовувалася роторно-керована система Schlumberger PowerDrive X6. Завдяки використанню цього обладнання було реалізовано проектний S-профіль свердловини у м’яких породах юрських та тріасових відкладень в інтервалі 1200-2825 м, при цьому було досягнуто високу точність траєкторії свердловини з відхиленням від геологічної цілі менше 1 метру. Також застосування роторно-керованої системи дозволило скоротити строк буріння під обсадну колонну в інтервалі 300-2825 м, який склав рекордні 11 днів.

Також ДТЕК Нафтогаз застосував обладнання OverDrive System CRT компанії Weatherford, яка дозволяє проводити обертання обсадної колони з одночасною циркуляцією бурового розчину. За рахунок цього було досягнуто значне скорочення ризиків геологічних ускладнень та часу спуску обсадної колони похило-скерованим стовбуром свердловини. Крім цього, було вперше застосовано технологію Impulse – гвинтовий вибійний двигун 172 мм з модулем генерації осьових вібрацій National Oil Varco (NOV), що дозволило досягнути рекордних значень чистої механічної швидкості.

Для буріння твердих абразивних порід продуктивних горизонтів з використанням бурового розчину на вуглеводневій основі вперше використано долото компанії Smith Bits 152,4 мм Onyx 360 з різцями PDC, що обертаються на 360°, яке дозволяє працювати в умовах високих температур та недостатнього охолодження.

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров: «У 2019 році ДТЕК Нафтогаз інвестував в буріння понад 3 млрд грн – ми почали будівництво п’яти свердловин, буріння трьох з яких вже завершено з випередженням строків. Такого результату вдалося досягти завдяки системному підходу до впровадження інноваційних рішень та сучасних технологій, який реалізовано в компанії. Ми ефективно співпрацюємо з провідними світовими сервісними компаніями, науково-дослідними інститутами та членами Експертної ради ДТЕК Нафтогаз. Це дозволяє успішно вирішувати складні задачі, підвищувати ефективність та знижувати витрати у галузі розробки родовищ, буріння та видобутку вуглеводнів».

Нагадаємо, що у вересні ДТЕК Нафтогаз успішно пробурив високодебітну свердловину №53 глибиною 5704 м на Мачухському родовищі, яке характеризується аномально високими пластовими тисками та температурами.

Джерело: https://cutt.ly/vev6BZ2

Аналітика
14/06/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

08/06/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час виступу на Всеукраїнському форум...

27/05/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка в рамках VIII Міжнародної нафтогазо...

14/05/21

Асоціація газовидобувних компаній України представляє щомісячний моніторинг газового ринку ...

13/05/21

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час презентації Дослідження впливу г...