26.05.2022

Вартість природного газу на європейских хабах (день наперед):

TTF – 80.71 EUR/MWh ($911) ((+1.0%)

THE – 80.66 EUR/MWh ($910) ((+1.6%)

CEGH – 85.01 EUR/MWh ($960) (-0.6%)

PEG – 76.94 EUR/MWh ($868) (-0.1%)

Вартість природного газу на європейских хабах (ф'ючерси на червень):

TTF – 87.78 EUR/MWh ($992) (+3.8%)

THE – 87.93 EUR/MWh ($993) (+4.0%)

CEGH – 91.23 EUR/MWh ($1031) (+4.0%)

PEG – 80.78 EUR/MWh ($913) (+4.8%)

Схвалена Концепція розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року

11/09/16

9 вересня, на передодні Дня газовика, ГПУ "Шебелинкагазвидобування" приймала високих гостей. Прем'єр-міністр України В.Гройсман, віце-премєр-міністр України В.Кістіон, міністр енергетики та вугільної промисловості І.Насалик, в.о. голови профільного комітету парламенту В.Домбровський, заст. голови комітету О.Бєлькова, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Р.Опімах, керівники "Нафтогаз України" А.Коболев та "Укргазвидобування О.Прохоренко - учасники виробничої наради, приуроченої до 60-річчя Шебелинського родовища та покликаної затвердити Концепцію розвитку галузі до 2020 року.

Володимир Гройсман: "Один з пріоритетів роботи Уряду сьогодні полягає у стимулюванні нарощення власного видобутку газу в Україні. Це можливо робити тоді, коли ми чітко уявляємо, які перед нами стоять завдання, які ми маємо можливості і ресурси. Наше завдання сьогодні - сформувати стратегічний погляд, концептуальний, як ми йдемо до 2020 року, як ми забезпечимо нашу енергонезалежність, як ми будемо інвестувати в видобуток українського газу, як ми з вами заохотимо місцеві органи влади, я би сказав, територіальні громади, до співучасті у видобутку газу. Після прийняття концепції вона буде затверджена на засіданні Уряду. Наступний крок - це операційний план, який є невід'ємною частиною цієї концепції, де ми будемо чітко у співпраці з Парламентом формувати… законодавчу базу там, де потрібно, там де потрібно - публічні рішення Уряду. Ми ставимо амбітну мету, збільшення видобутку природнього газу на 7 млрд. куб. до 2020 року. Сьогодні державна компанія "Укргазвидобування" отримала всіляке сприяння реалізації цієї мети. Я готовий винести в середу на засідання уряду пакет необхідних законодавчих ініціатив, які необхідні для прискорення реалізації цих планів, зокрема це стосується 5% рентних платежів, які компанії готові залишати громаді-району-області. Також буде розроблена дієва система видачі спецдозволів. Для нових інвестицій буде запропоновано новий фіскальний режим (стимулюючий) інвестора".


В своєму виступі Роман Опімах вкотре наголосив, що газовидобувні компанії підтверджують готовність виконання програми збільшення видобутку власного газу в країні. Однак звернув увагу присутніх на необхідності створення привабливого інвестиційного та регуляторного середовища. Роман Опімах також звернув увагу на необхідності чіткого визначення бачення урядом питання короткострокових та довгострокових перспектив щодо податкової політики в галузі.

"Поки ця політика не зрозуміла. Податки залишаються не сбалансованими та обтяжливими за ситуації падання цін на газ", - вказав він.

Також виконавчий директор підкреслив на необхiдності аудиту виданих спецдозволів.  Володимир Гройсман у відповідь сказав,що наведені цифри з видачі спецдозволів, які не працюють - це фактор корупції в державі, і повідомив про необхідність їх анулювання.

Ольга Бєлькова, звертаючись до учасників наради зазначила, що в світі сьогодні переважає тренд пошуку інвестицій, а не ресурсів. Ми маємо прискорити прийняття вкрай важливого для галузі і регіонів закону про залишення 5% ренти місцевим громадам, та спрощення процедури виділення земельних ділянок для потреб галузі. Також депутат звернулась до Прем'єра з пропозицією сприяння в прискоренні поширення ініціативи прозорості EITI в галузі , адже цього хоче суспільство.

За підсумками наради, одноголосно була схвалена Концепція розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року та очікується її винесення на засідання уряду в найближчу дату.

Аналітика
21/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

14/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

13/05/22

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час щорічного зібрання Central-Easte...

07/05/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...

30/04/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...