26.05.2022

Вартість природного газу на європейских хабах (день наперед):

TTF – 80.71 EUR/MWh ($911) ((+1.0%)

THE – 80.66 EUR/MWh ($910) ((+1.6%)

CEGH – 85.01 EUR/MWh ($960) (-0.6%)

PEG – 76.94 EUR/MWh ($868) (-0.1%)

Вартість природного газу на європейских хабах (ф'ючерси на червень):

TTF – 87.78 EUR/MWh ($992) (+3.8%)

THE – 87.93 EUR/MWh ($993) (+4.0%)

CEGH – 91.23 EUR/MWh ($1031) (+4.0%)

PEG – 80.78 EUR/MWh ($913) (+4.8%)

Асоціація та Американська торговельна палата в Україні презентували концепцію розвитку галузі

19/07/16

19 липня 2016 року Асоціація газовидобувних компаній України спільно з Американською торговельною палатою в Україні під час круглого столу «План уряду 2020 щодо видобутку газу – міф чи реальність?», який відбувся за участі представників органів державної влади, депутатів та громадськості, розпочала публічне обговорення стану газовидобувної галузі та подальших кроків на шляху до виконання плану Уряду щодо збільшення видобутку газу до 27 млрд. куб. м. до 2020 року.

Під час дискусії Палата презентувала 3 основні блоки питань, ефективне вирішення яких покращить ситуацію у нафтогазовій сфері та призведе до міжнародного визнання України, як привабливої країни для нафтогазового бізнесу. Серед них - реформа оподаткування видобутку вуглеводнів, практична реалізація Закону про ринок природного газу та регуляторна реформа. Щодо останнього – Палата створила ініціативну групу та розпочала роботу над розробкою тексту нового Кодексу про Надра, який має зробити прозорою процедуру видачі спецдозволів та усунути протиріччя з існуючим законодавством.

 «Палата вітає ініціативу Уряду щодо збільшення власного видобутку газу, а також роботу над покращенням інвестиційного клімату в Україні. Водночас ми закликаємо Уряд та Верховну Раду прийняти до уваги усі запропоновані нами механізми ефективного реформування нафтогазового сектору, оскільки вони мають на меті перетворити Україну на самодостатню, енергетично забезпечену та конкурентоспроможну державу», - зазначив Президент Палати Андрій Гундер.

 Асоціація у свою чергу започаткувала публічне обговорення проекту «Дорожня карта для нафтогазовидобувної промисловості». Зокрема, було виділено три основних напрями стратегічних ініціатив, ефективне виконання яких поліпшить ситуацію у сфері газовидобутку та дозволить виконати план Уряду щодо збільшення видобутку газу до 27 млрд. куб. м. до 2020 року. До них відноситься податкова політика, правила надрокористування та регуляторна політики.

 Напрям податкової політики передбачає обґрунтування ренти в розмірі 12% зараз та переходу у середньостроковій перспективі на фіскальну систему, що базується на оподаткуванні прибутку. Це середньоєвропейський рівень податку, який дозволить конкурувати за іноземний капітал. Такий податок прийнятний сьогодні для реалізації нових проектів в Україні. Крім того, Асоціація виступає за те, щоб рента складалася з двох частин: 10% йшло до державного бюджету, а 2% - безпосередньо в місцеві бюджети, без цього сьогодні не можливо ефективно вести діалог з владою на місцях, коли мова йде про виділення земельних ділянок, узгодження спецдозволів та інше.

Напрям правил надрокористування включає напрацювання щодо реформи системи доступу до ресурсів, спрощення надання земельних ділянок та унормування статусу свердловин, дерегуляції дозвільно-погоджувальних процедур, оновлення та кодифікації законодавчої бази з надрокористування. Напрям регуляторного середовища, передбачає гармонізацію вторинного законодавства про ринок газу, зниження страхового запасу природного газу, нормалізацію експортно-імпортної діяльності та захист конкуренції на газовому ринку.

Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України: «Газовидобувні компанії засвідчили свою готовність у реалізації плану Уряду з підвищення внутрішнього видобутку до 2020 року на 35%. Однак, вкрай важливим для реалізації цієї амбітної цілі є виконання державою передумов, які сьогодні презентовані громадськості в якості дорожньої карти. Ми маємо надію на відкритий діалог та якнайшвидше запровадження реформ».

Аналітика
21/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

14/05/22

 Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазо...

13/05/22

Презентація виконавчого директора Асоціації Артема Петренка під час щорічного зібрання Central-Easte...

07/05/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...

30/04/22

Асоціація газовидобувних компаній України пропонує вашій увазі щотижневий моніторинг нафтогазовидобу...