Асоціація газовидобувних компаній України пропонує актуальну інформацію щодо показників газового ринку України та Європи.

Середня спотова ціна становила 36.296 євро/МВт-г ($443, або 18 403 грн за 1 000 м3).
Середня ф’ючерсна ціна на місяць наперед без останньої доби – 36.816 євро/МВт-г ($449, або 18 667 грн за 1 000м3).
За місяць ціна на спотовому ринку зросла на 3.4%, на ф’ючерсному – на 3.8%. Різниця вартості серед цих деривативів була мінімальною – 1.4%, а волатильність досягала 26-27%.

Протягом червня на біржі реалізовано 126.8 млн м3 газу за середньозваженою ціною 23 528 грн за 1 000 м3, без ПДВ. З них 82% – ресурс українського походження, а 18% – імпортний газ, придбаний ОГТСУ із поставкою у червні-жовтні.
Лідером серед покупців був Оператор ГТС (91%), Група Нафтогаз придбала 5%, а решту – трейдери й споживачі.
Загалом з 2022-го на Українській енергетичній біржі успішно реалізовано 3.796 млрд м3 (без урахування ВОГ).

На початку літа зафіксовано рекордні обсяги закачування. Вперше з 2022-го обсяги перевищили 500 млн м3 на добу, що можна пояснити нарощенням поставок LNG та низьким споживанням на ТЕС через сильний вітер і сонце.
«Забезпечуючи достатні запаси газу до зими, ми не лише захищаємо наших громадян та підприємства від цінових шоків та перебоїв у постачанні, але й надсилаємо чіткий сигнал про те, що ми не будемо заручниками зовнішнього енергетичного тиску», – сказала міністерка промисловості Польщі Мажена Чарнецька, яка зараз головує в Раді ЄС.

У червні до України протранспортовано 539.9 млн м3 газу, що на 1% більше, ніж місяцем раніше. З цього обсягу 49% постачань забезпечила Угорщина, 30% – Польща, 21% – Словаччина та 1% – Молдова.
З 1 липня Оператори ГТС України та Польщі домовилися подвоїти гарантовану пропускну здатність інтерконектора Германовичі-Дроздовичі до 12.4 млн м3/добу, що відкриває ширший коридор для LNG, який транспортується через польські термінали.
З початку року до України з Європи надійшло 2.30 млрд м3 газу, натомість з ГТС вийшло 0.36 млрд м3.