Пандемія Covid-19 стала найбільшою за історію кризою у світовій енергетиці. Про це йдеться в щорічному дослідженні British Petroleum Statistical Review of World Energy 2021. Аналітики BP наголошують, що світова енергетика протягом останніх 70-ти років зазнавала великих потрясінь (Суецька криза в 1956 р., катастрофа на «Фукусімі» в 2011 р.), але всі вони бліднуть на фоні подій минулого року.
Так, за підсумками 2020 року падіння видобутку природного газу було зафіксоване на усіх континентах. Загалом, обсяги видобування в світі зменшилися на 3.3%, в Україні – на 2%.
Ціни на природний газ у 2020-му році знизились до багаторічних мінімумів. Приміром, у США, де видобувається найбільше природного газу, ціна на Henry Hub досягла $57 за 1 000 м3 – це рекордне падіння з 1995 року. В Україні найнижча ціна була зафіксована в травні на рівні $38 за 1 000 м3.
Світовий обсяг споживання природного газу минулого року знизився на 81 млрд м3 або на 2.3%, що демонструє падіння промисловості в умовах пандемії та економічної кризи. Варто зазначити, що споживання нафти у світі впало на понад 9%. Це свідчить про те, що ринок природного газу є стійкішим в умовах кризи.
Аналітики дослідження наголошують, що в умовах підвищення енергоефективності та задля відмови від неекологічних видів палива, збільшення попиту на природний газ в наступні 15-20 років буде спостерігатися у більшості розвинених країн світу.