Асоціація газовидобувних компаній України, АГКУ
ua
92 %
Спільно видобуваємо газу
26 тис.
Створюємо робочих місць
8 %
доходів Держбюджету України
Керівництво
Роман Опімах
Виконавчий директор

Роман Опімах має понад 15 років досвіду взаємодії з органами державної влади та роботи зі стратегічного планування і підвищення ефективності процесів у сфері нафтогазової промисловості, пов'язаних із забезпеченням довгострокових конкурентних переваг її сегментів (видобуток, транспортування, переробка, збут).

За період роботи в Асоціації було побудовано системний діалог із владою та імплементовано кращі світові регуляторні практик у сферах фіскальної політики, дозвільної системи та правил доступу до нафтогазоносних надр. Так, протягом 2017 – 2019 років розроблено та прийнято понад 20 галузевих законів та урядових актів, реалізовано більше 30 проектів з підтримки розвитку газовидобувної галузі та її популяризації, зокрема забезпечено проведення міжнародних нафтогазових аукціонів і конкурсів, включено Україну до світового індексу бурових верстатів Baker Hughes Rig Count.  

До приходу в Асоціацію Роман Опімах був радником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань нафтогазового сектору, а також керівником відповідного напряму в Координаційному центрі зі зв'язків з Кабінетом Міністрів України.  На цих посадах він координував співробітництво Міненерговугілля зі Світовим банком, Енергетичним співтовариством,  ЄБРР при розробці Плану з впровадження реформ у газовому секторі як складової Development Policy Loan на суму 800 млн дол. для України, а також відповідав за координацію проекту міжнародного радника IHS для консультацій Мінфіну України та МВФ з оцінки та обрання оптимального режиму оподаткування видобувної галузі.

У період з 2011 по 2014 рр. працював координатором реформи нафтогазової галузі в Координаційному центрі з упровадження економічних реформ, де відповідав за адаптацію правового поля до вимог енергетичного законодавства Євросоюзу, у тому числі імплементацію зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацією у частині лібералізації газового ринку, також займався розвитком національного проекту LNG-терміналу і оновленням Енергетичної стратегії України до 2030 року. 

До приходу в цей державний консультаційно-дорадчий орган відповідав за міжнародну співпрацю на посаді директора департаменту інвестицій і розвитку приватної будівельної компанії, а в період з 2006 по 2010 рр. працював в Адміністрації Президента України, де, відповідав за організацію заходів та координацію робочих візитів президента України, в тому числі, сприяв роботі Спеціального представника Президента з питань міжнародної енергетичної безпеки.

Координував і брав участь в реалізації різноманітних енергетичних проектів за участі багатьох міжнародних компаній і організацій  як IHS, McKinsey, IMF, EBRD, World bank, U.S. Department of State, Energy Community Secretariat.

Роман отримав ступінь магістра міжнародних відносин за спеціальністю «Міжнародні стратегії та безпека» в Національному університету ім. Тараса Шевченка (2006), закінчив навчання в Michigan State University за програмою з підвищення класифікації H.Humphrey Fellowship Program по спеціальності "Державна політика та управління", а також пройшов практику в Центрі енергетичних досліджень Louisiana State University (2016). 

Роман Опімах є автором понад 100 публікації у вітчизняних та іноземних виданнях.